2017 Asma Tavan Modellerinden Nefes Kesen Örnekler

En Güzel Asma Tavan Modelleri 2017 – Tavan dekorasyonunu güncelleyen, daha doğrusu tavan dekorasyonlarını yenileyerek ev dekorasyonlarına farklı bir görünüm kazandırmak isteyen ve bunu asma tavan uygulamaları ile gerçekleştirmek isteyen dekorasyontarz.com okurları için farklı asma tavan tasarımlarını inceliyoruz bu sayfamızda. Eğer hakikaten değişik bir şeyler arıyorsanız burada göreceğiniz örnekleri hiç bir yerde göremeyeceğinizi bu nedenle dikkatle incelemenizi öneririz…

Asma tavanlar ev dekorasyonlarına farklı bir boyut kazandırıyor. Bir zamanlar sadece salonlarda ve lüks mekanlarda kullanılan bu uygulama, şimdilerde, modern dekorasyon tarzlarının da yükselişe geçmesi ile olumlu yönde bir evrim geçiren ve daha modern hale gelen bu asma tavanlar, yatak odalarında, oturma odalarında, genç, çocuk ve bebek odalarında ve hatta mutfaklarda bile kullanılıyor.

Müteahhitler yeni yaptıkları rezidanslarında, yeni dairelerinde daha albenili olması ve satışı kolaylaştırması için akla gelebilecek hemen her odada asma tavanları kullanırlarken, evlerini yeniden dekore eden insanlar ise en az bir odalarında ve genellikle de salonlarında mutlaka asma tavan uygulamalarından yaptırıyorlar.

Kısacası asma tavan uygulamaları için artık eskiden olduğu gibi modern lüks yada klasik tarzlarda yapılmış veya dekore edilmiş olması gerekmiyor, zira hem modern, hem de avangart tarzlarda ki yapılara uygun son derece şık asma tavanlar mevcut. 17. Yüzyıl tarzı lüks bir asma tavan tasarımı günümüzün salon dekorasyonlarına uyarlanırken, gelecekten gelmiş gibi duran ütopik asma tavan tasarımları da modern mekanları süslüyor. Çünkü bu konuda genç ve yenilikçi mimarlar, iç dekoratörler ve hatta idealist asma tavan ustaları sürekli bir Ar-Ge çalışması içerisindeler ve yepyeni asma tavan tasarımlarına imza atıyorlar.

Örneğin bilindik alçıpan asma tavan tasarımlarına cam yada fiberglas ve kumaş gibi farklı malzemeleri ekliyorlar. Asma tavanların genleri ile oynuyor, göze hem tuhaf, hem de hoş gelen ilginç denemelerde bulunuyorlar ki bu duruma verebileceğimiz en güzel örneklerden birini hemen üst tarafta görebilirsiniz. Gerçekten çok farklı bir tasarım değil mi ?..

Zaten asma tavanın esprisi de burada… Kimselerde olmayan, yeni ve bulunduğu mekanın hem dokusuna, hem de dekorasyon tarzına uygun olması gerekiyor. Aynı zamanda yaptıracağınız asma tavan homojen bir yapıya sahip olmalı, yani odanın şekline, köşe ve kıvrımlarına tamamen uyması gerekiyor. Örneğin dikdörtgen bir salon içerisinde kare bir asma tavan ne kadar tuhaf duracaksa dairesel yapıya sahip bir asma tavan tasarımıda yukarda resmini gördüğünüz tarzda yuvarlak hatlara sahip bir mekan da o kadar şık duracaktır.

Bu nedenle asma tavan yaptırırken son derece titiz davranmanızı ve her zaman olduğu gibi bol bol görsel örnek incelemenizi tavsiye ederiz. Bu durum asma tavan yaptıracağınız oda için farklı fikirler geliştirmenize yardımcı olacağı gibi düşündüğünüz tarzlarda ki asma tavanların odalarınızda nasıl duracağı hakkında da sizlere fikir verecektir. Bu nedenle hemen alt tarafta sizler için, daha doğrusu evlerinin en az bir odasında asma tavan düşünen okurlarımız için 2017 yılı dekorasyon trendlerine uygun son derece şık asma tavan tasarımlarını bir araya getirdik. Foto galerimiz içerisinde ki bu görsel örneklere asma tavan dekorasyon ipuçları eşliğinde göze atabilir, yeni asma tavan tasarımınız adına elinizi güçlendirebilirsiniz…

EN GÜZEL ASMA TAVAN MODELLERİ 2017

Bir önceki yazımız olan Hiç Bir Yerde Göremeyeceğiniz Harika Asma Tavan Tasarımları başlıklı makalemizde alçı tavan, asma tavan ve dekorasyontarz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2017 Asma Tavan Modellerinden Nefes Kesen Örnekler için yorumda bulun

    2017 Asma Tavan Modellerinden Nefes Kesen Örnekler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2017 Asma Tavan Modellerinden Nefes Kesen Örnekler için ilk yorumu yapabilirsin.