Absürt Ama Çok Dekoratif Aydınlatma Tasarımları

Dekoratif Aydınlatma

İlginç Lamba Modelleri Farklı Abajur Tasarımları Avize Önerileri Dekoratif Lambader Örnekleri Modern Aydınlatma Fikirleri – Ev dekorasyonunda aydınlatmanın önemine daha önce değinmiştik arkadaşlar. Çuvalla para ve tonla emek harcayarak dekore ettiğiniz evi gösteren en önemli enstrümanların aydınlatmalar olduğunu, bu nedenle de abajur, aplik, lambader yada avize seçimi yaparken çok dikkatli olmanızı tavsiye etmiştik.

En Güzel Dekoratif Aydınlatma Tasarımları

Bu konu da dekorasyontarz.com olarak bizlerde sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor, piyasa araştırması yaparak seçim kriterlerinizi genişletmeye çalışıyoruz. Sizler mağaza mağaza dolaşmayın diye burada en güzel aydınlatma tasarımlarını marka marka, model model inceliyor, beğeni ve bilgilerinize sunuyoruz.

Özel Tasarım Aydınlatma Modelleri

Ancak bu sayfamızda herhangi marka avize yada herhangi bir alış veriş sitesinde satılan herhangi bir model lambader yada abajurdan bahsetmeyeceğiz.Bu defa tamamen özel ve her biri diğerinden ilginç, ancak başlıkta da vurguladığımız gibi absürt ve bir o kadar da dekoratif aydınlatma tasarımları konuğumuz oluyor.

İlginç Aydınlatma Tasarımları

Dolayısı ile özellikle modern mekanlar için inanılmaz bir seçim olacağını düşündüğümüz ve akla gelebilecek hemen her türlü materyalin kullanıldığı, hatta bazılarının tamamen “KENDİN YAP” tasarımları olduğu bu güzel aydınlatmalara sizi daha fazla merakta bırakmadan başlayalım dilerseniz. İlk inceleyeceğimiz örnekler abajurlar olacak arkadaşlar, zira dekoratif aydınlatma denilince akla gelen ilk ürünler de abajurlar oluyor 🙂

Retro Tarzı Abajur Tasarımları

Fotoğraf henüz koca koca mega pikselleri olan cep telefonlarına indirgenmeden önce özel bir sanat ve tutkuydu. Fotoğraflar adı üstünde fotoğraf makineleri ile çekilir, banyo falan yaptırılıp, elle tutulur, gözle görülür bir şekilde sahibine teslim edilir, yada sergilenirdi. Şimdi çektiğiniz resimleri bir bilgisayar yada  akıllı telefon olmadan göremiyorsunuz mesela 🙂

İşte bu şekilde düşünen ve fotoğraf tutkusunu yaşayan ve evinde yaşatmak isteyenler için özellikle eski fotoğraf makinelerinden ve kameralardan tasarlanmış, retro tarzı abajurlar ve masa lambaları var. Eğer bu tarz, yani retro mobilyaların, tabloların ağır bastığı bir odanız var ise orada ki retro tarzı komodinin üzerinde muhteşem duracağına emin olabilirsiniz…

Vintage Tarzı Abajur Modelleri

Eski bir dikiş makinesi yada bir daktilodan tasarlanan bu abajurlar, evlerinde yada daha subjektif bakacak olursak salon dekorasyonlarında vintage tarzı deneyenler için mükemmel bir aksesuar olacaktır.

Müzik Enstrümanlarından Harika Abajur Tasarımları

Gitarlar, kemanlar, saksafonlar… Müzik aletleri son derece kışkırtıcı kıvrımlara sahip, inanılmaz zarif nesnelerdir. Dolayısı ile hem estetik, hem de farklı bir abajurun vazgeçilmez ögeleri arasında yer alırlar. Hele şu kemandan tasarlanan abajurlar yok mu tam anlamı ile bir dekorasyon harikası değil mi ?

Şişelerden Tasarlanan Dekoratif Abajur Modelleri

Abajur tasarımında hem materyalin, hem de seçilecek temanın haddi hesabı yok arkadaşlar. Aklınıza gelen her şey abajur tasarımında kullanılabiliyor. Boş içki şişelerinden teneke kola kutularına kadar…

Bu duruma verebileceğimiz en güzel örnek boş cam şişeler ve içki kutuları ile tasarlanan yukarıda sunduğumuz resimlerde gördüğünüz kendin yap abajur tasarımları olabilir.

Gençlere Özel Abajur Tasarımları

Abajurlar için daha neler kullanılmıyor ki Bir basketbol topu yada bilardo topları, bir kaç golf topu ve işte huzurlarınızda şahane bir abajur tasarımı… Özellikle genç odaları için biçilmiş bir kaftan gibi durmuyorlar mı sizce de ?

İlginç Lambader Tasarımları

Lambaderler abajurlar dan sonra en fazla kullanılan dekoratif aydınlatma armatürleridir. Fakat ülkemizde genellikle klasik tarz lambaderler kullanılır. Oysa ki tıpkı abajurlar gibi lambader tasarımlarında da hayal gücünün ve materyal kullanımının sınırı yoktur. Her türlü nesne lambaderlere ilham kaynağı olabilir. Bir Kurşun Kalem bile 🙂

Enstrümanlardan Tasarlanan Lambaderler

Bir viyolonselden tasarlanmış bir lambader mesela yada trompet şeklinde tasarlanmış, kadınsı kıvrımlara sahip bir dekoratif aydınlatmayı salonunuzun baş köşesinde hayal etmek biraz zor olabilir, ancak alt tarafta ki resme bakarsanız, bu hayali kurmakta hiç zorlanmayacağınızı düşünüyoruz 🙂

Dekoratif Masa Lambaları

Özellikle çocuk ve gençler tarafından kullanılan masa lambaları için de inanılmaz tasarımlar var arkadaşlar. Genel olarak endüstriyel tasarımlar pek bir trend. Bisiklet yada motor parçalarından tasarlanan masa lambalarının yanı sıra bir zamanların eski su borularından da şahane masa lambası tasarımları yapılıyor.

Gece Lambası Tasarımlarında Yeni Bir Boyut

Gece lambaları bir zamanlar çok sık kullanılırlardı. Ancak o zamanlar bu kadar teknolojik ve şık tasarımlara sahip değillerdi. Hatta ışıkta uyuyamayan bir çok kişinin bu gece lambalarından nefret ettiği su götürmez bir gerçek değil midir 🙂 Ancak bu gece lambaları bildiğiniz gibi değil, boya rulosu olarak tasarlanan bu ürünler hem rahatsız etmiyor, hem de yatak odanıza farklı bir boyut kazandırıyor…

Hayal Gücünüzü Serbest Bırakın !..

Dekorasyontarz.com’un bu sayfasında hayal gücü sınırlarını zorlayan çok ilginç aydınlatma tasarımlarından örnekler sunduk. Makalemize “bu ürünü nereden alırım ?” yada “bu abajuru nereden bulabilirim ?” gibi soruların geleceği kaçınılmaz 🙂 Ancak hemen hatırlatmak isteriz ki bizler burada gördüğünüz görsel örnekleri sadece sizlere fikirler vermek amacı ile sunuyoruz. Bu görsellerden ilham alıp, hayal gücünüzü kullanarak, sizlerde burada gördüklerinizden çok daha güzel ve sadece kendinize özel abajurlar, lambaderler yada masa lambaları tasarlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fantastik Endüstriyel Aydınlatma Tasarımları başlıklı makalemizde avize, dekoratif aydınlatma ve endüstriyel lamba hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Absürt Ama Çok Dekoratif Aydınlatma Tasarımları için yorumda bulun

    Absürt Ama Çok Dekoratif Aydınlatma Tasarımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Absürt Ama Çok Dekoratif Aydınlatma Tasarımları için ilk yorumu yapabilirsin.