Asma Tavan Işıklandırma Fikirleri ve Örnekleri

Asma Tavan Dekorasyonunda Işıklandırma

Asma tavanlar son zamanların en tutulan ev dekorasyon uygulamalarının başında geliyor. Lüks veya normal hemen tüm yeni yapılan dairelerde asma tavan modelleri karşımıza çıkarken, eski evlerini dekore eden insanlarında ilk tercihi asma tavan uygulamaları oluyor.

Asma tavanlar mekanlara görünüm açısından farklı bir boyut kazandırırken, mekanın aydınlatılmasında da başrol oynayan aktörlerden biri haline geliyor. Aydınlatma elemanları ile dekore edilen asma tavanlar, salonları, oturma odalarını, hatta antre ve koridorları daha sofistike bir mekan haline getiriyor.

Yepyeni Asma Tavan Işıklandırma Sistemleri

Üstelik artık asma tavanlarını sadece asma tavan spot modelleri ile değil, farklı teknolojiler kullanarak da aydınlatıyorlar. Hele de değişik bir tasarıma sahip asma tavanlar bu teknolojiler ile birleşince ortaya “Süper” olarak nitelendirebileceğimiz görseller çıkıyor. İşte bu sayfamızda hem bu süper görsellere, hem de farklı asma tavan aydınlatma fikirlerini inceliyor, burada bilgi ve beğenilerinize sunuyoruz…

Asma Tavan Spot Işık Sistemleri

Alçıpan gibi kolay işlenebilir, kolay şekillendirilebilir bir dekorasyon ürünün keşfedilmesi ile kartonpiyerler tarihin karanlık sayfalarına gömülürken trend haline gelen asma tavanlar ilk olarak bilindik spot ışıklar ile aydınlatılıyordu. Hatırlayanlar vardır bu spotları hem 220 V hem de 12 V ile çalışanları vardı 🙂 Tabi teknolojinin gelişmesi ile zaman içerisinde bu spotların led ampule sahip olan ve daha az elektrik tüketen, ömürleri daha uzun, gayet modern tasarımları da piyasaya çıktı. Halihazırda bu spot ışıkları mutlaka kullanan okurlarımızda vardır.

Şerit Led Işıklar

Spot ışık sistemlerinden farklı olarak asma tavanları hem kullanışlı hem de daha dekoratif ve gizemli bir hale getirmenin en güzel yollarından biri de gizli ışık sistemleridir. Bu sistemlerde de tıpkı spot ışıklarda olduğu gibi bir gelişim görüyoruz, zira eskiden gizli tavan aydınlatmasında hortum ışıklar kullanılırdı. Fakat bu ürünlerin montajları biraz meşakkatli, led sistemli olmadıklarından ömürleri ise daha kısa olurdu. Şimdilerde hortum ışıklar tarih oldu ve yerlerini ise daha az enerji harcayan, daha uzun ömürlü, daha verimli modern şerit led ışıklar aldı.

Asma Tavanda Gizli Işık Uygulaması

Sonuçta artık bu teknolojiler sayesinde asma tavanlar sadece bir dekorasyon uygulaması olarak kalmıyor, aynı zamanda akşamları evinizin ihtiyacı olan yapay ışıklandırmayı da sağlıyorlar. Asma tavanınızda hem spot ışıkları hem de led ışıkları bir arada kullanabiliyorsunuz. Asma tavan tasarımına eklenen bir havuz tasarımının içine gizlenen led ışıklar, tavanınızın nereden geldiği belli olmayan, büyüleyici bir ışık hüzmesi ile aydınlanmasını sağlıyorlar. Üstelik özellikle led şeritlerde, mor, yeşil, kırmızı ve mavi gibi çok farklı renkler kullanarak daha sofistik bir atmosfer elde edebiliyorsunuz.

Birbirinden Güzel Asma Tavan Işıklandırma Örnekleri

Şimdi bu teknolojilerin tek başına ve birlikte kullanıldığı, inanılmaz asma tavan tasarımlarının bu değişik sistemler ile adeta bir sanat eseri gibi aydınlatıldığı görsel örnekleri beğeninize sunuyoruz. Hemen alt tarafta yer alan foto galerimizde hem bu muhteşem görsellere göz atabilir, hem de görseller eşliğinde verdiğimiz ilginç fikirleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz…

Asma Tavan ışıklandırma Örnekleri (Foto Galeri)

Bir önceki yazımız olan Salonunuz İçin Aradığınız Avize BURADA !.. başlıklı makalemizde led avize, salon avize ve taşlı avize hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Asma Tavan Işıklandırma Fikirleri ve Örnekleri için yorumda bulun

    Asma Tavan Işıklandırma Fikirleri ve Örnekleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Asma Tavan Işıklandırma Fikirleri ve Örnekleri için ilk yorumu yapabilirsin.