Beyaz Esaretinden Kurtulmuş Rengarenk Tavan Dekorasyonları

Renkli tavan dekorasyonları ve tavan boya renklerinden örnekler sunup farklı fikirler vererek ev dekorasyonunuza modern  bir katkıda bulunacağımız bu makalemizde, özellikle evlerini yeniden dekore edipte boya aşamasında olan modernist akımlardan yana olan dekorasyontarz.com takipçilerinin pek hoşlanacağını düşünüyoruz…

Efendim doğduğunuz, yatağınızda dünyaya gözlerinizi açtığınız ilk günden bu  yana tavan renkleri bembeyaz, hep beyaz öyle değil mi ? Evlerimizin tavanı hep beyazdı, okullarımızın, üniversitelerimizin, iş yerlerimizin, resmi dairelerimizin. Kısacası ne kadar yıldır, yada yüzyıldır tavan rengi beyaz olarak seçilmişse, o tarihten bu yana tavanlarımız bembeyaz, hep beyaz…

Beyazın kötü bir renk olduğunu iddia etmiyoruz, yanlış anlaşılmasın. Bu kadar sıklıkla aynı alanda kullanılınca en güzel renk bile olsa kabak tadı veriyor hani. Evet beyaz asil bir renk tonu, güzel bir renk, dekorasyonda kullanıldığında hoş bir renk, evler için aydınlık bir renk, hele tavan dekorasyonları için en ideal renk… Ama yeter, yeter abi yeter. Tavanlarımız da yeteri kadar beyaz renk kullanmadık mı ?

Beyaz tavan rengi olarak o kadar kült haline gelmiş ki, bir mekana girdiğimizde tavan bakmıyoruz bile rengi nasıl olsa beyazdır diyerekten 🙂 O kadar ki boya marka ve üreticilerinin ürün gamında farklı tavan boyası renkleri var mı onu bile bile bilmiyoruz. Yani mavi yada kırmızı renkli tavan boyası gerçekten üretiliyor mu 🙂 Eğer üretiliyorsa, bizler neden kullanmıyoruz bu renkleri,  tavanlarımız, neden hep beyaz olmak zorunda, mesela mavi olunca gök kubbe başımıza mı yıkılacak 🙂 veya sarı, kırmızı, mor, yeşil hatta daha da koyuya gidecek olursak kahverengi veya siyah olamaz mı tavanlarımız ?..

Aranızda tavan boya rengi konusunda bize katılan ve dekorasyonunda devrim niteliği taşıyan bir şeyler yapmak niyetinde olan okurlarımız varsa onlara bu sayfamızda güzel bir sürpriz hazırladık ve foto galerimizde ilham alabilecekleri farklı renklerde ki tavan dekorasyonlarından örnekleri sunduk.

Bu örneklerde de göreceksiniz ki tavanlarımız beyaz olmadan da gayet güzeller, beyaz tavan boyası kullanılmadan da, mavi renkleri, mor renkle, hatta siyah renkle bile şık tavan dekorasyonları elde edebiliyoruz…

TAVAN DEKORASYONLARINDAN RENKLİ ÖRNEKLER

Bir önceki yazımız olan Apartman Girişi En Güzel Tavan Dekorasyon Örnekleri başlıklı makalemizde alçıpan asma tavan, apartman asma tavan ve apartman giriş dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Beyaz Esaretinden Kurtulmuş Rengarenk Tavan Dekorasyonları için yorumda bulun

    Beyaz Esaretinden Kurtulmuş Rengarenk Tavan Dekorasyonları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Beyaz Esaretinden Kurtulmuş Rengarenk Tavan Dekorasyonları için ilk yorumu yapabilirsin.