Fantastik Endüstriyel Aydınlatma Tasarımları

Aydınlatma Dekorasyonu

Dekoratif Lamba Modelleri ilginç avize modelleri değişik aydınlatma tasarımları – Son yıllarda dekorasyonda farklı tarzlar deneniyor, eskiye nazaran daha basit, daha az detaylara sahip dekorasyon aksesuarlarının yer aldığı, daha çok fonksiyonel kullanıma hitabeden stiller, belki de modern hayatın gereği olarak yeni ev dekorasyon tarzları olarak karşımıza çıkıyor. Bu duruma verebileceğimiz en güzel örnekler ise modern minimalist ve endüstriyel dekorasyon tarzları olsa gerek.

Modern Zaman Dekorasyon Tarzları

Eskiden salonlarımız olurdu. Fransız saraylarından çıkmış gibi dekore ettiğimiz. Oyma işçiliğinin hat safhada olduğu koltuk takımları, damask desenli duvar kağıtları, lüks avizelerle süslerdik salonlarımızı. Ancak modern zamanlarda “yaşam alanı” adı verilen, sadece misafirlere rezerve edilmeyen, ev ahalisi tarafından günlük hayatta da kullanılan oturma odaları aldılar salonların yerini 🙂

Klasik Dekorasyonun Modası Geçti Mi ?

O oymalı ahşap klasik mobilyaların yerini görünüm açısından o kadar da zarif olmamasına rağmen son derece konforlu, üstelik yatak olabilme ve geniş depolama alanları sunan sandık baza gibi bir işlevi olan köşe takımları yerleştirildi salonlara. Damask desenli duvar kağıtlarının yerini de 3 boyutlu dekoratif duvar panelleri aldı. Ayrıca salonda ki eşya sayıları da azaldı. Direkt olarak kullanıma odaklanıldı mobilya yerleşiminde. Gereği olmayan, sırf güzel gözüküyor diye yerleştirilen mobilyalar tavan aralarına kaldırıldı, yada işlevleri değiştirilerek geri dönüştürüldü. Çünkü artık modern zamanlardaydık ve hayat çok hızlıydı.

Endüstriyel Dekorasyon Tarzı Çok Gözde

Birde fabrikamsı bir dekorasyon türü ortaya çıktı. Bildiğimiz fabrika dizaynları, salonlara, mutfaklara yerleşti. Krom ve tuğla bu dekorasyonun tarzının bel kemiğini oluştururken, Avrupa’da çok yaygın olan ve yıllardan beri özellikle stüdyo tipi dairelerde tercih edilen bu dekorasyon stili, yavaş yavaş ülkemizde de boy göstermeye başladı.

Gençler İçin Yeni Dekorasyon Tarzları

Türk halkı olarak biraz yadırgasak da genç nesil annelerinin sürekli kilit altında tuttuğu, sadece misafirlerin kullanmasına izin verdiği salonlarını kendi evlerine taşımayı reddetti ve modern zamanların bu endüstriyel tarzını kendine  daha yakın buldu. Gerek genç çiftlerin, gerekse tek yaşayan gençlerin ev dekorasyonlarına baktığımızda ya minimalist ya da endüstriyel dekorasyon, aksesuar ve mobilyaların ağırlıkta olduğunu görüyoruz.

Yaşanmışlık Hissi Veren Bir Dekorasyon

Eski fabrikalardan ve endüstriyel alanlardan esinlenilerek tasarlanan bu tarz oldukça popüler bir trend şu günlerde. Tabi henüz ülkemizde yeni bir şey olduğundan dolayı bu tarzdan hoşlanan insanlar, endüstriyel dekorasyona uygun yapı malzemeleri, mobilya ve aksesuarları nereden ve nasıl bulacaklarını bilemediklerinden, boyuna internet sitelerini incelemeye alıyor 🙂 Oysa ki bu tarzın en önemli özelliği eski malzemelerin kullanılması. Tuğla duvarlar, vintage mobilyalar ve fabrikalarda da kullanılan ve ilk bakışta hiç de dekoratif olmayan, ancak ışık açısından son derece verimli aydınlatma ürünleri.

Endüstriyel Aydınlatma Tasarımları

Başlıktan da anlayacağınız üzere bu sayfamızda endüstriyel dekorasyon tarzlarını kendine daha yakın bulan, bu tarzın hastası olan okurlarımız için bu tarzda dekore ettikleri evlerini aydınlatacak, endüstriyel tarzlarda avize, lambader, masa lambası ve aplik gibi aydınlatma armatürlerine ayırdık. Ancak yine başlıkta vurguladığımız gibi bu aydınlatma ürünleri bildiğinizden çok farklı ve biraz daha fantastik. Hemen alt tarafta yer alan foto galerimiz içerisinde daha bir çok endüstriyel lamba tasarımına göz atabilir, bu lambalardan ilham alabilirsiniz.

ENDÜSTRİYEL LAMBA TASARIMLARINDAN ÇOK GÜZEL ÖRNEKLER

Bir önceki yazımız olan Salonunuz İçin Aradığınız Avize BURADA !.. başlıklı makalemizde led avize, salon avize ve taşlı avize hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Fantastik Endüstriyel Aydınlatma Tasarımları için yorumda bulun

    Fantastik Endüstriyel Aydınlatma Tasarımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fantastik Endüstriyel Aydınlatma Tasarımları için ilk yorumu yapabilirsin.