Giyinme Odası İçin Şahane Dolaplar (Ikea)

Giyinme odası mobilya ve dekorasyon fikirleri vermeye devam ediyoruz. Bu sayfamızda hem kullanışlı, hem basit, hem de şık mobilya denince akla gelen ilk markalardan olan Ikea‘ya uğruyor ve Ikea açık dolap ve raf modellerine giyinme odası dekorasyonunu yenilemek isteyen veya evini dekore ederken yeni bir giyinme odası dizayn etmeye çalışan dekorasyontarz.com takipçileri için göz atıyoruz.

Modern binalarda, rezidanslarda artık giyinme odası olmayan daire kalmadı gibi bir durum var. Zaten artık insanlar yatak odasında gardırop kullanmak istemiyorlar, bu hem sınırlı bir alana sahip olan yatak odasını alan olarak daraltıyor, hem de özellikle dar yatak odalarında işlevlerini yerlerine getiremedikleri gibi zamanla yıpranıyorlar. Dolayısı ile daire satın alınırken bir çok tüketici giyinme odasını ön şart olarak koyuyor. Ancak eski binalarda bu durum neredeyse imkansız, yada bir çoğu için öyle.

Peki böyle mekanlarda nasıl bir giyinme odası elde ederiz ?.. Dost acı söyler, zira eski ve dar dairelerde bu iş neredeyse imkansız arkadaşlar, zira halihazırda oturduğunuz eski evinize bir giyinme odası entegre etmek için ekstra bir alana ihtiyacınız olacaktır. Eğer böyle ekstradan bir alanınız yok ise ve yine de ille de giyinme odası diyorsanız sizlere paravan veya separatör kullanmanızı tavsiye ederiz. Paravan yada separatörler odanızı bölünmüş gibi göstereceğinden bir nebze de olsa giyinme odası hevesinizi dindirecektir. 😀

Giyinme odasına ayıracağınız ekstradan yeterli bir alanınız var ise veya yatak odanız bölünmeye müsaitse durum tadından yenmez bir hale gelecektir. Bize yeni bir giyinme odası yapmak için sadece 3 ile 4 metrekare bir alan yeterli olacaktır. Kapı veya sürgülü bir kapı ile ayırabileceğiniz bu alana açık raflar veya dolaplar yerleştirerek düşük maliyetlere, kullanışlı bir giyinme odası dizayn edebilirsiniz.

Modern binaların giyinme odalarına baktığınızda genel olarak odayı oda yapan şeyin zaten giyinme odası odası mobilyaları olduğunu görürsünüz. Fonksiyonel dolaplar, raflar bu tür odaların en önemli parçalarıdır. Bir gardırobun size verebileceğinden çok daha fazlasını giyinme odası mobilyaları verirler. Yukarıda bahsettiğimiz 3-4 metrekare alana yerleştireceğiniz akılcı çözümlere sahip giyinme odası mobilyaları o daracık alanda harikalar yaratmanızı sağlayacak, kışlık ve yazlık bütün kıyafetleri rahatlıkla yerleştirebileceğiniz bir mekan elde etmenize neden olacaktır.

Giyinme odası mobilyaları konusunda Ikea’nın açık dolap ve raflarına mutlaka göz atmanızı öneririz. Basit ve şık, sonuç odaklı mobilyanın dünyaca ünlü bilinen tarzı olan İskandinav tarzının en önemli temsilcisi konumunda olan Ikea çok güzel tasarımlara imza atmış. Yeni dekore edeceğiniz giyinme odası dekorasyonunuzda Ikea açık dolap ve raf modellerini kullanarak şık bir giyinme odası elde edebilirsiniz. Giyinme odası dekorasyon fikirlerini bilgilerinize sunmuşken, Ikea açık dolap ve raf modellerine göz atmamak ve bu ürünleri de beğenilerinize sunmamak olmaz tabi, dolayısı ile hemen alt tarafta yer alan foto galerimizde  bir araya getirdiğimiz bu ürünlere yakından göz atıp fikir sahibi olabilirsiniz…

GİYİNME ODASI IKEA AÇIK DOLAP ve RAF MODELLERİ

Bir önceki yazımız olan Bu Mobilya Tasarımları Hayrete Düşürüyor başlıklı makalemizde değişik mobilyalar, dekorasyontarz.com ve farklı mobilya tasarımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.