Hamam Tarzı Banyo Dekorasyonları

Banyo dekorasyon fikirleri resimleri ve görselleri ile huzurlarınızdayız arkadaşlar. Bu defa hamam görünümlü banyo dekorasyon örneklerini beğeninize sunuyor, sizlere ilham kaynağı olacak resimli banyo dekorasyonları sergiliyoruz. Eğer aklınızdan banyo dekorasyonunuz yenilemek geçiyor ise ve hayalinizde hamam tipi bir banyo dekorasyonu varsa burada ki örneklere mutlaka göz atmanızı öneririz.

“Aklınızdan banyo dekorasyonunun yenilemek geçiyorsa” dedik ya konuya girmeden hemen önce, “Allah kolaylık versin” de dememiz gerekiyor, zira banyo dekorasyonu ile bu temenniyi yanyana kullanmak bir mecburiyet arzediyor 🙂 Sonuçta kolay bir işe girmiyorsunuz, banyo dekorasyonu ile ilgili yayınladığımız daha önceki makalelerimiz de de sıklıkla belirttiğimiz gibi banyo dekorasyonu çok zor iş vesselam 🙁 Israrla “Allah yardımcınız olsun” diyoruz…

Ancak hevesinizi de kırmayalım, banyo dekorasyonu konusunda sizi en çok zorlayacak şey seçim yapmaktır. Fayans ve seramik seçimleriniz, yer ve duvar karolarının renk kombinasyonuna karar verme gibi işler, sizi kırım döküm veya tesisat yenileme gibi bir çok bedensel yönden ağır işten daha çok zorlayacaktır. Tabi bir de banyo dekorasyon tarzınızı belirleme olayı var. Sonuçta yeni banyo dekorasyonunuz için alacağınız her ürünü belirlediğiniz tarza göre alacaksınız. Fakat umutsuzluğa kapılmayın, çünkü yeni banyonuzda alacağınız ilk duşun keyfi bütün yorgunluğunuzu alacaktır 🙂

Son zamanlarda televizyon dizlerinin de etkileri ile Osmanlı tarzı mobilya ve dekorasyonlar çok popüler. Osmanlı’nın zarif dekorasyon zevklerini yeni yeni ve maalesef dizilerden öğreniyoruz. Evlerimizi yeniden dekore ederken bu tarz mobilyalara ve dekorasyon uygulamalarına yer veriyoruz. Belki sizler de bu dizilerin etkisi ile banyo dekorasyon tarzınızı bu yönde belirlemiş olabilirsiniz. Eğer yeterli bir alanınız var ise hem görsel yönden, hemde kullanışlılık açısından doğru bir karar verdiğinizi söyleyebiliriz.

Osmanlı döneminin sona ermesi ile birlikte saraylarda, konaklarda, yalılarda konaklamanın da sonuna geldi. Modern binalar çok külfetli bu tip mekanların yerini aldılar. Bu durum o günün şartlarında insanları maddi anlamda rahatlatırken, bazı lükslerine veda etmelerine neden oldu-ki o lükslerin başında dünyaca ünlü Türk hamamlarını andıran kurnalı, yine hamamı andıran banyoları geliyordu.

Aradan geçen yılların ardından şimdilerde modern mekanlarda yine bu tip banyoları görmeye başlıyoruz, müteahhitler yeni ve modern dairelerinin banyolarını daha cazip hale getirmek adına hamam tarzı banyolar inşa ediyorlar. Tabii Osmanlı’da ki zamanlarına göre yerden ısıtmalarla falan daha modern halleri ile. Ancak ister bilindik, ister modern olsun hamam tipi banyolar oldukça dekoratif ve kullanışlılar, dolayısı ile buralarda banyo yapmak ise çok keyifli olacaktır.

HAMAM BANYO DEKORASYON ÖRNEKLERİ GÖRSELLERİ

Bir önceki yazımız olan Ahşap Doğallığı Banyoda da Şahane başlıklı makalemizde ahşap banyo dekorasyonu, banyo dekorasyon önerileri ve resimli banyo dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.