Sıradışı Asma Tavan Uygulama Örnekleri

Ev dekorasyonunu güzelleştirecek fikirlere göz atarken bu defa en güzel tavan dekorasyonlarından örneklerle sizleri buluşturmaya karar verdik. Tavan dekorasyonu denince de akla ilk olarak asma tavan modelleri geliyor doğal olarak. Ancak şimdi burada inceleyeceğimiz asma tavan tasarımları bilindik uygulamalardan çok farklı. Dolayısı ile eğer şu sıralar tavan dekorasyonlarınızı  gözden geçiriyorsanız ve damaklarda farklı tatlar bırakan değişik tasarımlar aramaktaysanız burada beğenilerinize sunduğumuz örneklere mutlaka göz atmanızı öneririz.

Alçıpan ve alçı gibi dekorasyon adına iki mucizevi malzeme ile yapılan asma tavanlar, çok yol kat etseler de artık daha farklı, daha gelişmiş asma tavan sistemleri onların yerini alıyor. Bu duruma yakın zaman önce incelediğimiz gergi tavan sistemlerini örnek olarak gösterebiliriz. Ancak gergi tavan sistemlerinin henüz yeterince yaygın oldukları,, iş yerleri, hastaneler ve AVM ler dışında pek kullanıldıklarını söyleyemeyiz. İnsanlar henüz bu sisteme çok yabancılar ve kullanmakta çekince gösteriyorlar. Şimdilik  normal daire dekorasyonunda sadece müteahhitler yeni ve modern binalarında bu gergi tavan sistemlerini kullanmakta.

Her ne kadar bu durum insanların alçıpan asma tavan tasarımları ile yola devam etmesine, yeni dekore ettikleri mekanlarında bu tip asma tavan kullanmaya itse de doyumsuzluğu ile tanınan insanoğlu farklı denizlere yelken açmak istiyor. Bu sebepten sürekli olarak bir araştırma içerisinde hissediyor kendini. Ev dekorasyonunun genelinde olduğu gibi tavan dekorasyonunda da durum böyle.

İnsanoğlunun bu arayışı doğrultusunda ister alçıpan asma tavan, ister gergi tavan sistemleri olsun, bilindik ve rutin tasarımların dışına çıkıldığında ise tavanlar adeta bir sanat ederi gibi parlıyorlar, tıpkı foto galerimizde görsellerini beğeninize sunduğumuz örneklerde olduğu gibi.

Yukarıda da hatırlattığımız üzere eğer şu sıralar aklınızdan evinize, salonunuza, oturma veya yatak odanıza bir asma tavan yaptırmak geçiyorsa, bu galerideki sıradışı görsellerden örnek alabilir, belki de yeni asma tavanınızın tasarımını bu galeri içerisinde belirleyebilirsiniz.

FARKLI TASARIMLARA SAHİP DEĞİŞİK ASMA TAVAN MODELLERİ

Bir önceki yazımız olan Mutfaklar İçin En Güzel Asma Tavan Modelleri başlıklı makalemizde alçıpan tavan, asma tavan ve mutfak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.