Tuğla Duvarlı Yatak Odası Dekorasyonlarından Şahane Örnekler

Yaratıcı Duvar Dekorasyonları

Tuğla Duvar Kaplama Fikirleri Tuğla Duvar Panelleri Yatak Başı Duvar Dekorasyon Fikirleri Beyaz Tuğla Duvar Dekorasyonu Eskitme Tuğla Duvar Dekorasyonları – Duvarlar evlerimizin en geniş yüzeye sahip alanları olduklarından dekorasyonları da biraz zorlayıcıdır. Bir tablo asarak duvar dekorasyonunu tamamlayamazsınız, zira duvar dekorasyonu, duvar kağıdından duvar rengine, dekoratif aksesuarlarından fotoğraf yada tablolarına kadar komple bir şekilde ele alınması gerekir.

Duvar Dekorasyonunda İzlenecek Adımlar

Odalarınızın boş duvarlarını dekore etmek istiyorsanız bu enstrümanların yanında çeşitli kriterleri de dikkate almanızda fayda var. Bu kriterlerin başında ise tabi ki evinizin karakteri ilk sırada yer alır. Duvarlarınızın dokusu, seçilecek duvar rengi gibi daha bir çok kriter duvar dekorasyonunda oldukça önemli rol oynar.

Duvar Dekorasyonu Konusunda Yardım Alın

Bu nedene duvarlarınızı dekore ederken eğer varsa imkanınız profesyonellerden yardım almanızı öneririz.  Bu işi profesyonel anlamda yapan dekoratör yada iç mimarlardan destek alabilirsiniz. Tabi bu yol size ekstra ve hatırı sayılır bir maliyet çıkaracağından tercih etmeyebilir, bu maliyetle karşı karşıya kalmak istemeyebilirsiniz.

Dekorasyontarz.com Duvar Dekorasyon Önerileri

Bu durumda sizlere dekorasyontarz.com gibi çeşitli sitelerden destek almanızı öneririz, zira bu tür dekorasyon sitelerinde duvar dekorasyonu hakkında oldukça yaratıcı fikirler ve çok özel görseller var. Bu görseller ve fikirler sizlere duvar dekorasyonu konusunda ışık tutacaktır. Örneğin bizler bu sayfamızda yatak odası duvar dekorasyonunda damaklarda farklı bir lezzet bırakan tuğla duvar kaplamalarını inceliyor ve burada tuğla duvar kaplama yöntemleri ve birbirinden güzel uygulama örneklerini beğeni ve bilgilerinize sunuyoruz. Dolayısı ile yatak odası dekorasyonunuz da fark yaratmak gibi bir niyetiniz var ise burada ki fikir ve örneklerin çok işinize yarayacağını düşünüyoruz.

Tuğla Duvar Dekorasyonu Yöntemleri

Tuğla duvar kaplamaları uygulandıkları ortamlara bir yaşanmışlık hissi kattıklarından son yıllarda hem klasik, hem de modern dekorasyon tarzlarını tercih edenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. İnsanlar duvarlarını çeşitli yöntemler ile tuğla görünümü kazandırıyorlar. Tuğla görünümlü duvar dekorasyonu elde etmek için ise başta tuğla duvar panelleri, 3D tuğla duvar kağıdı modelleri ve gerçek tuğla kullanılıyor.

Hakiki Tuğla Duvar Dekorasyonu

Gerçek tuğla döşeterek bu tür bir duvar dekorasyonu elde etmek oldukça zor, ancak orijinal bir görüntü yakalamak isteyenler ve maddiyatı düşünmeyenler, hem pahalı, hem de çok emek isteyen bu yöntemi tercih ediyorlar. Duvarların önüne bir sıra eskitme ateş tuğlası ile yeniden duvar ördürüyorlar ki hali hazırda oturulan bir evde, taktir edersiniz ki bu inanılmaz yorucu olur.

3 Boyutlu Tuğla Duvar Kağıdı Modelleri

İşi daha basite indirgeyenler duvar kağıdı kullanıyorlar ki 30 – 40 yıl öncesinden bu yana var olan tuğla duvar kağıdı modelleri aradan geçen zaman içerisinde teknolojinin de gelişmesi ile 3 boyutlu ve son derece gerçekçi bir görünüme kavuştular. Bu yöntem hem maliyet olarak çok düşük, hem de kısa zamanda ortalığı kirletmeden halledilebiliyor. Fakat her ne kadar da gerçekçi bir görünüm sunsalar da aradığınız orjinalliği bu yöntemde bulmanız zor, sonuçta duvar kağıdı kullanıyorsunuz ve buram buram yapaylık kokuyor.

Tuğla Desenli Dekoratif Duvar Panelleri

Tuğla duvar dekorasyonunda insanların en çok tercih ettikleri yol ise gerek duvar kağıdı kadar ucuz, gerek uygulaması kolay, gerekse gerçek tuğla görünüme çok yakın oldukları için dekoratif duvar panellerini kullanıyorlar. Bu duvar panelleri strafor veya bambudan imal edildikleri için hem çok hafifler, hem de temizlikleri ve duvarlara uygulanması çok kolay. Üstelik İnanılmaz farklı desen seçeneği sunuyorlar. Mesela artık resim baskılı olanları bile var ve bizler bu panelleri daha önceki sayfalarımıza incelediğimiz için bu panellerin teknik özelliklerine burada yeniden girmiyoruz. Ancak merak eden okurlarımız BURADAN tuğla duvar panelleri hakkında tüm detayları bir arada bulabilirler…

Yatak Odasında Tuğla Duvar Dekorasyonu

Tuğla duvar kaplama sistemleri hakkında bu kadar bilgi umarız sizi tatmin etmiştir. Gelelim bu sistemlerin duvarlarına uygulandığı yatak odası dekorasyonlarına. Hemen alt tarafta sizler için keyifli bir foto galeri hazırladık. Bu galeri içerisinde yatak odalarına uygulanmış tuğla duvar kaplama görsellerini detaylı bir şekilde inceleyebilir, bu tür bir dekorasyonun yatak odanızda nasıl duracağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca yatak odasını bu tür ve tuğla duvar kaplama malzemeleri kaplatmak isteyenler bu görseller eşliğinde nasıl yapılacağı ve tuğla duvar kaplama maliyetler hakkında da bilgileri bulabilirler…

YATAK ODASI TUĞLA DUVAR  DEKORASYONU ÖRNEKLERİ (FOTO GALERİ)

Bir önceki yazımız olan Yatak Başı Duvar Dekorasyonunda Göz Kamaştıran Fikirler başlıklı makalemizde yatak başı dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Tuğla Duvarlı Yatak Odası Dekorasyonlarından Şahane Örnekler için yorumda bulun

    Tuğla Duvarlı Yatak Odası Dekorasyonlarından Şahane Örnekler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tuğla Duvarlı Yatak Odası Dekorasyonlarından Şahane Örnekler için ilk yorumu yapabilirsin.