Yeni Moda Mantar Duvar Kaplamalarını Gördünüz mü ?

Dekorasyonda tasarımın, yeni ve orijinal şeylerin bir gün sonu gelir diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz arkadaşlar. Çünkü öyle keskin, öyle sınır tanımayan zekalar var ki her gün karşınıza bu alanda yeni bir şeylerin çıkmaması neredeyse imkansız. Her ne kadar dekorasyonda doğallıktan yana olsanız da artık her şeyin içerisinde olduğu gibi dekorasyonda da teknolojinin izlerine rastlıyoruz.

Bu üstün zekalı tasarımcılar teknoloji rüzgarını da arkalarına alarak öyle tasarımlara imza atıyorlar ki şaşarsınız. Son olarak, bir zamanlar karşımıza şarap şişelerinin tıpası olarak çıkan mantarları duvar kaplaması olarak kullandılar. Evet evet yanlış duymadınız, bildiğiniz şarap mantarlarını tıpkı duvar kağıdı gibi duvarlara kaplıyorlar.

Mantar meşesi olarak bilinen ve Batı Akdeniz bölgesinde yetişen bir ağacın kabuğundan elde edilen mantarlar şık görünümlerinin yanında duvarlarda çok güzel ses ve ısı yalıtımı da sağladıklarını, hatta uygulandıkları mekanlarda bir müzik stüdyosu gibi akustik bir atmosfer yarattıklarını biliyor musunuz ?.. İnanılır gibi değil 🙂

Üstüne üstlük tamamen doğal ve çevreci bir ürün. İşin en güzel yanı ise bu ürün için hiç bir şekilde ağaç kesilmiyor, mantarlar, ağaç kabukları, ağaca zarar vermeden soyularak elde ediliyor. Anlayacağınız şık görünümünün yanında, hem kullanışlı, hem de ekolojik ve çevreye dost bir ürün.

Son derece dekoratif bir ürün olan mantar duvar kaplamalarını duvar dekorasyonunuz için bir alternatif olarak görmenizi sağlayacak yeterli bilgiyi verdik herhalde 🙂 Eğer bu bilgi sizi yeterince tatmin etmedi ise duvarlarınızda nasıl duracağını merak ediyorsunuzdur mutlaka. O zaman hemen alt tarafta yer alan foto galerimize buyurun, zira burada fikir sahibi olmanız için bir kaç uygulamadan örnekler sunduk, bu örnekleri inceleyebilirsiniz…

MANTAR DUVAR KAPLAMA UYGULAMA ÖRNEKLERİNİ İNCELEYİN !..

Bir önceki yazımız olan Oturma Odaları İçin Etkileyici Duvar Kağıtları başlıklı makalemizde duvar kağıdı seçimi ve oturma odası duvar kağıdı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Yeni Moda Mantar Duvar Kaplamalarını Gördünüz mü ? için yorumda bulun

    Yeni Moda Mantar Duvar Kaplamalarını Gördünüz mü ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni Moda Mantar Duvar Kaplamalarını Gördünüz mü ? için ilk yorumu yapabilirsin.